Секрети правильного сну - як забезпечити і для чого потрібен здоровий сон
Правильний сон обов'язковий для підтримки молодості, краси і здоров'я. Саме уві сні організм відновлюється. Невипадково, багато кремів відомих брендів, спрямовані на поліпшення процесів регенерації, є нічними. Але навіть найдорожчий крем не здатний замінити здоровий сон. Для підтримки привабливості необхідно спати правильно.
Згідно з даними статистики, людина проводить у світі снів приблизно чверть століття. Багато хто може подумати, що шкода витрачати стільки часу на сон.Але, згідно з дослідженнями учених, достатній і правильний сон обов'язковий для організму. Під час нічного відпочинку організм відновлюється і зціляється. Благотворний вплив здорового сну важко переоцінити.
Для чого потрібний здоровий сон?
- Для зміцнення імунітету. Під час сну оновлюються захисні системи організму, відбувається процес оздоровлення.
- Для підвищення інтелекту і поліпшення пам'яті. Коли людина дотримується режиму сну і нормально висипається його інтелект помітно вище, а пам'ять не підводить.
- Для схуднення. Якщо недосипати навіть дві години щоденно, то ризик появи зайвих кілограмів зростає на 20и навпаки, достатній сон - покращує обмін речовин.
- Для того, щоб бути красивіше. Доведено, що саме повноцінний сон краще за усі косметичні засоби допомагає зберігати молодість, свіжий колір обличчя і привабливість.
- Для позбавлення від депресій. Спокійна, відпочила нервова система, гормональний баланс, що відновився : сон, можна назвати дуже дієвим засобом від поганого настрою.
- Для позбавлення від алергії. Вона швидше проходить саме уві сні.
- Для швидкого вирішення проблем. В період нічного відпочинку підсвідомість знаходить відповіді на найскладніші питання і "підказує" вірне рішення.
Як забезпечити правильний сон?
- Перше - дотримуватися норми сну. Людина повинна спати не менше 7 годин, дитина - не менше 9-10 годин. Для відновлення, організму потрібно саме стільки часу. При постійному недосипі, в зрілому віці людини може очікувати гіпертонія, інфаркти і інсульти, а нервові розлади - у будь-кому, навіть молодому віці. Постійно довго спати також шкідливо. Це збільшує ризик виникнення цукрового діабету і серцевих захворювань. Можна, звичайно дозволити собі поніжитися в ліжку один раз, у вихідний, але постійно спати по 10 годин дорослому дуже шкідливо.
Друге - дотримуватися режиму сну. Користь буде, якщо завжди лягати спати в один і той же час, інакше, уві сні організм не зцілятиметься і не відновлюватиметься, а ліквідовувати наслідки перенапруження. Спати краще лягати о 21 - 22 годині, адже краще всього нервова система відпочиває з 9 годин вечора і до годині ночі. З 2 годин ночі і до ранку, організм відновлюється набагато повільніше. Якщо доводиться працювати вночі, то краще всього виспатися годинника до двох, а потім приступати до роботи. Вставати також треба рано, адже багато фахівців вважають, що сон після 7 ранку не приносить користі, а якщо людина встає пізніше 8 годин, то це може завдати шкоди.
- Третє - треба правильно готуватися до сну. За 1, 5 - 2 години до сну, треба виключити перегляд телевізора, "спілкування" з комп'ютером, прослуховування гучної музики, не перенапружуватися інтелектуально і фізично. Не рекомендується також щільна їда, кави, чаю. Краще всього цей час присвятити прогулянці, прослуховуванню спокійної музики або читанню книги. Що ще може заспокоїти і настроїти на сон? Розслабляюча (не гаряча) ванна, теплий душ, доглядаючі процедури, прохолодна білизна, що пахне свіжістю, склянка підігрітого молока з медом. Правильний настрій дозволить заснути швидко і легко. Якщо ж лягати спати без підготовки, події минулого дня ще довго прокручуватимуться в голові, не даючи повністю розслабитися і заснути.
- Четверте - перед сном необхідно настроїти себе позитивно. Для правильного сну дуже важливі 10 хвилин перед засипанням. Не секрет, що у багатьох країнах люди перед сном читають молитви, в яких говорять Всевишньому "спасибі за прожитий день і за усе хороше, що сталося. Настрій на позитив і приємні думки зроблять сон міцніший.
- П'яте - правильне розташування ліжка. Вона не повинна стояти изножьем до двері, узголів'ям до вікна і взагалі біля нього, поряд з телевізором, навпроти дзеркала, під люстрою. Не треба спати головою на північ. Згідно з науковими дослідженнями, в цьому випадку, магнітне поле планети уповільнює кровообіг, що може привести до неспокійного сну. Положення головою на південь або схід, забезпечить хороший відпочинок і спокійний сон. Якщо спати головою на захід, то можна чекати яскравих сновидінь.
- Шосте - треба правильно вибирати матрац і подушку. Спати краще на помірно жорсткій і пружній поверхні. Краще всього використати ортопедичний матрац. Замість м'якої подушки, також ідеально використати ортопедичний валик.
- Сьоме - забезпечте доступ повітря. Перед сном бажано добре провітрити кімнату, а можна залишити трохи прочиненій кватирку на усю ніч.
- Восьме - треба постаратися заснути на правому боці. Науково доведено, що в цьому випадку здоровий сон забезпечений. Сон же на лівому боці сприяє активності організму.
Це основні правила для забезпечення повноцінного нічного відпочинку. Правильний сон забезпечить енергією на увесь день, підтримає красу і здоров'я на довгі роки.
Читайте також
Дитина погано спить вночі? Прості поради як зробити сон дитини міцним і глибоким
Відомо, що дорослій людині для нормально сну потрібно 6-9 годин. Дитина витрачає на сон набагато біл...
Як легко і без сліз підняти дитину вранці в садок або школу?
Ну от, нарешті заспокоїлися, вляглися і, здається, навіть поснули. Можна перевести дух. Зізнатися, н...
ТОП - кращих безпружинних матраців - Рейтинг 2023 - 24 року
Хочете організувати максимально комфортну спальну зону? У такому разі належить розібратися в тонкоща...
З чого складається ортопедичний матрац - склад і особливості конструкції
Наповнювач для матраца - це матеріал, розташований між оббивною тканиною, наповнювачем і пружинним б...
Дитячі ліжечка - як зробити правильний вибір
Зміст:Різновиди ліжок для дітейНа що необхідно звертати увагу при покупці дитячого ліжечкаМатеріали,...
Як вибрати двоярусне ліжко для дітей
Зміст:Різновиди двоярусного ліжкаРаціональне наповнення двоярусного ліжкаНа що необхідно звертати ув...