Дитина погано спить вночі? Прості поради як зробити сон дитини міцним і глибоким

Дитина погано спить вночі? Прості поради як зробити сон дитини міцним і глибоким

Відомо, що дорослій людині для нормально сну потрібно 6-9 годин. Дитина витрачає на сон набагато більше часу, якщо говорити про новонароджених, то такі дітки сплять понад 20 годин в добу.

Протягом довгого часу фахівці вважали, що викликають сон свого роду «фактори сну», які накопичуються в організмі. Вони нейтралізуються, коли людина спить, знімаючи тим самим з мозку додаткове навантаження. Прокидаючись вранці, виспавшись людина відмінно почуває себе – він готовий до активних дій. Така «сонна» теорія легка для сприйняття і зрозуміла. Однак науковці так і не можуть до кінця вирішити питання, які відносяться до причин, що викликають сон. Дослідження, проведені протягом багатьох років, не змогли дати однозначної відповіді на питання – для чого ми проводимо в ліжку більшу частину життя.

Поки фахівці знаходяться в пошуках відповіді на питання "Як зробити сон дитини міцним і глибоким", ми повинні зрозуміти і усвідомити основне – людині сон просто життєво необхідний. Повною мірою це твердження відноситься і до дітей.

Прості поради, як зробити сон дитини міцним і глибоким

Ребенок плохо спит ночьюВідомо, що дитина більшу частину доби сплять, а прокидаються лише для годування. Абсолютно ясно, що ці режими – годування і сну, взаємопов'язані між собою. Якщо раніше намагалися дотримуватися суворого режиму годування: вдень – кожні три години та нічна перерва – в 6 годин, то сьогодні педіатри пропонують т. н. вільне вигодовування. Згідно з яким дитину годують на його вимогу, тобто тільки в тому випадку, коли він явно хоче їсти. Якщо малюк здоровий і ситий, він багато спить. Якщо він ситий, але не спить, для такої ситуації має бути розумне пояснення:

  1. Він мокрий,
  2. Йому холодно або жарко.

У приміщенні, де малюк спить, температура не повинна бути вище 20°С. Слід враховувати, що сухе і тепле повітря для нього шкідливий. Замість того, щоб включати обігрівач – одягніть малюка тепліше. Приберіть килими і м'які меблі з приміщення – вони тільки накопичують пил, позбавитися від якої досить складно. Ще важче забирається пил з м'яких іграшок, їх краще прибрати зі спальні малюка. Ідеальним спальним місцем для новонародженого є проста ліжечко з дерева, причому без подушок.

При виборі матраца для дитини віддавайте перевагу ідеально рівним і в міру жорстким – це тільки додасть йому здоров'я. Потрібно привчати дитини спати лише у своєму ліжечку не привчайте його до рук. Не укачивайте малюка, адже у нього дуже слабкий вестибулярний апарат, як результат його голівонька буде «крутитися». Також складно буде і відучити дитину від таких заколисувань – адже звикне він досить швидко і не зможе потім спати без цього.

как сделать сон ребенка крепким и глубокимКрім того, діти люблять спати в мами на руках і це зрозуміло. Дитина на рівні інтуїції тягнеться до мами, хоче весь час знаходитися поряд з нею, при відсутності її тепла, починає вередувати і плакати. Взявши немовля на руки в ці хвилини – можна дуже швидко заспокоїти його, задовольнивши, таким чином, його інстинктивну потребу.

У кожного малюка такий інстинкт виражається по - різному, відрізняється і інтенсивність даних проявів. Тому, якщо є терпіння і головне, бажання – цілком реально відучити дитину спати у батьків на руках. Доведеться перетерпіти кілька днів і малюк перестане плакати, навчившись засипати у себе в ліжечку. Найголовніше при цьому – це бути переконаним у тому, що він плаче тільки тому, що вимагає взяти його на руки. Якщо плач дитини не припиняється ні на руках, ні в ліжечку – значить, він хворіє, або його щось не влаштовує.

Не варто будити малюка, коли він спить занадто довго, на вашу думку. Його організм краще знає, скільки потрібно часу на сон. Варто ще раз звернути увагу на виняткову важливість сну, поза меншою мірою, як і та їжа, яка до нього надходить.

Тому настільки важливо повне задоволення потреб дитини у сні.

Для більш старших дітей розроблені спеціальні таблиці, які допомагають визначити ту тривалість сну, яка необхідна в конкретно взятий вік. Не варто надто серйозно ставитися до них, оскільки ця інформація дещо усреднена. Можуть істотно відрізнятися норми для окремо взятої дитини.

Скільки повинен тривати сон дитини

Однак, якщо говорити про середні цифри, то вони такі:

  1. Від 1 до 1,5 років – денний сон - 2 рази по 1,5-2 години; нічний близько 11 годин.
  2. 1,5 - 2 року – днем, не менше 3-х годин, вночі близько 11 год.
  3. У віці 2 – 3 років – вдень, як мінімум 2 години, вночі від 10 до 11 год. Дані норми зберігаються практично до 7 років.
  4. Не варто укладати дитину спати в денний час по досягненні ним 7-річного віку. Нічний сон не повинен перевищувати 8-9 годин.
Почему ребенок может плохо спать ночьюВ будь-якому віці кімната малюка повинна відповідати основним вимогам, як і кімната немовляти. Не варто нагрівати приміщення вище 18-20°С. Уникайте великої кількості килимів та м'яких іграшок. Вибирайте дитячі матраци, з певним ступенем жорсткості. В першу чергу, спальня для дитини призначена для здорового сну вночі. Вдень краще сон на свіжому повітрі – це рівносильно нормальної прогулянці. Якщо дитина здорова, то він сам визначить кількість сну, яке йому необхідно.

Не будіть дитину тільки тому, що ви вирішили, що спить він занадто довго. Захотівши їсти, дитина прокинеться сам і буде вимагати їжу. Для нормального розвитку і росту, дитині життєво необхідний здоровий і повноцінний сон.

18352


Читайте також

Дитячі ліжечка - як зробити правильний вибір

Дитячі ліжечка - як зробити правильний вибір

Зміст:Різновиди ліжок для дітейНа що необхідно звертати увагу при покупці дитячого ліжечкаМатеріали,...

Як вибрати двоярусне ліжко для дітей

Як вибрати двоярусне ліжко для дітей

Зміст:Різновиди двоярусного ліжкаРаціональне наповнення двоярусного ліжкаНа що необхідно звертати ув...

Найкращі матраци для дітей - Рейтинг 2023 року

Найкращі матраци для дітей - Рейтинг 2023 року

Сучасний ринок ортопедичних матрацних виробів пропонує значний модельний ряд дитячих матраців, розра...

Як правильно вибрати матрац в ліжечко для новонародженої дитини

Як правильно вибрати матрац в ліжечко для новонародженої дитини

З появою в кімнаті дитини дитячого ліжечка на плечі батьків звалюється чергове випробування - самий ...

Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок
Консультант Лариса Консультант Лариса
×
Написати в Телеграм
Написати в Вайбер
Написати в ВоцАп
Написати листа
Подзвонити Life
Подзвонити Vodafone
Подзвонити Київстар