Як вибрати ліжко в спальню і правильно підібрати розмір для комфортного сну

Як вибрати ліжко в спальню і правильно підібрати розмір для комфортного сну

Покупка нової ліжка - відповідальна задача, що вимагає грунтовного підходу. Необхідно брати до уваги безліч нюансів, адже невдалий вибір може привести до ряду незручностей. Ліжко є головним атрибутом спальної зони, що притягає до себе левову частку уваги. Щоб не помилитися з її вибором, слід ознайомитися з ключовими критеріями покупки. Перевірене рішення - прислухатися до рекомендацій експертів.

Зміст:

Провідні виробники ліжок: обираємо кращих з кращих

Покупка нової меблів завжди була дорогим задоволенням. Перш ніж зважитися на настільки значні витрати, варто переконатися в надійності виробника і довговічності його продукції. Звичайно, завжди можна придбати бюджетну ліжко з ДСП на найближчому ринку, але вона навряд чи прослужить вам довго. Як відомо, купувати дешеве собі може дозволити лише багатий. Крім того, меблі з ДСП та інших низькоякісних матеріалів здатна виділяти токсичні випаровування. Економія на власному здоров'ї - не найрозумніше рішення. Куди логічніше і безпечніше вкласти в дане придбання більш солідну суму грошей, забезпечивши себе добротними меблями на довгі роки.

Згідно з даними статистики, з кожним роком українці все охочіше вибирають продукцію вітчизняних виробників. Вітчизняні фабрики вже давно налагодили випуск екологічно чистої, сучасної і порівняно доступною меблів. За експлуатаційними якостями і дизайну середньостатистична ліжко від "нашого" бренду не поступається закордонним аналогам, а часом навіть виграє. Це зовсім не означає, що відтепер іноземні виробники не заслуговують нашої уваги. Європейські бренди також готові запропонувати широкий модельний ряд ліжок різних цінових категорій.

Перерахуємо топ найбільш затребуваних брендів з виробництва ліжок на поточний момент:

Дізнатися детальніше про кожного з виробників, а також їх переваги ви можете в нашому спеціальному огляді на старнице - кращі виробники ліжок. Настійно радимо розглядати наведені експертами ради в якості загальних рекомендацій. При виборі ліжка необхідно враховувати особисті уподобання і смаки.

Різновиди ліжок

Ліжка з деревини

Ось вона - безсмертна класика. Спальна меблі з цільного масиву зустрічається в колекціях як преміальних, так і порівняно недорогих брендів. Ліжко з дерева являє собою повністю натуральний, екологічно чистий продукт, не здатне втратити актуальності. Природне тепло і благородний зовнішній вигляд ліжка забезпечують у спальні домашній затишок.

Дерев'яні меблі виготовляється з різних порід масиву, може мати саму різні відтінки і текстури. Завдяки широті вибору ви без праці підберете оптимальний варіант під будь-яку стилістику інтер'єру.

кровати из дереваНайбільшою міцністю серед сортів ліси мають наступні породи дерева:

Однак навіть у цьому питанні є деякі тонкощі. Приміром, ясен не дуже добре переносить температурні коливання, а бук і дуб здатні деформуватися від значних механічних впливів. Також варто зауважити, що обробка твердих порід дерева є досить складним і дорогим процесом, що позначається на ціні меблів.

Масив хвойних порід і вільхи прийнято відносити до м'яким. Робота з таким деревом значно простіше, не вимагає настільки значних тимчасових і фінансових витрат. Саме тому і меблі з такого дерева трохи дешевше.

Ще більш доступне рішення на ринку - щитова меблі, виготовляється з клеєних брусків. По ряду характеристик така продукція складає гідну конкуренцію ліжок з масиву дерева. Більше того, у чомусь щитова меблі навіть виграє: вона стійка до впливу вологи, що захищає її від раптових тріщин при навантаженнях.

Плюси:

  • красивий і затишний вигляд;
  • екологічність і натуральність, використовуваних матеріалів;
  • висока міцність і довгий термін служби – особливо у деревини твердих видів;
  • переносять багаторазову зборку/розбирання;
  • доступна вартість - особливо у моделей з сосни;
  • широка гамма кольорів.

Мінуси:

  • велику вагу виробів з масссива;
  • необхідно підтримувати постійну температуру і вологість в приміщенні – втім, в сучасних реаліях це нескладно.

Говорячи про найбільш бюджетні варіанти, неможливо обійти стороною продукцію замінників натурального дерева: ліжка з ДСП, МДФ і фанери. З перерахованих матеріалів відносно безпечним є тільки МДФ. Якістю такі ліжка, як можна здогадатися, не славляться.

Ліжка з металу (ковані)

металлические кроватиМеблева індустрія знову завойована металевими ліжками. Ще не так давно ковані ліжка були витіснені дерев'яними, але ринок не стоїть на місці. Ковані меблі від провідних виробників відрізняється ергономічністю, оригінальним дизайном та високою якістю. З застарілими "предками" з радянського минулого сучасні ліжка з металу не мають нічого спільного.

Різноманіття модельного ряду і широкий вибір дизайнерських рішень дозволяють підібрати ідеальну коване ліжко для будь-якої стилістики спального інтер'єру, будь то класика або модерн. Метал виглядає виграшно, притягує солідністю і особливим шармом. Рішення для найбільш досвідчених покупців - ковані ліжка, декоровані вензелями, позолотою і хромованими вставками. Така меблі найбільш органічна в інтер'єрах стилів готичних стилів хай-так і модерн.

Плюси:

  • максимальний термін эксплаутации;
  • екологічність і безпека - адже їм навіть вогонь не страшний;
  • добре поєднуються з багатьма стилями інтер'єру;
  • доступна ціна;
  • стійкі до будь-яких змін мікроклімату.

Мінуси:

  • неприємне відчуття холоду при торканні.

Важливо: Вибираючи металеву ліжко, слід уточнити, чи пройшла вона обробку антикорозійним засобом. В іншому випадку, волога чистка їй протипоказана.

Об'єднані ліжка

комбинированные кровати из металла и дереваЛіжка комбінованого типу - меблі, в провадженні якої задіяно відразу кілька різних матеріалів. Багато здивуються, але саме такі ліжка складають левову частку сучасного ринку. Поєднання матеріалів виробництва можуть бути різними: деревина і метал (найпопулярніший варіант), шкіра, пластик, ротанг. Комбінована меблі виглядають естетично, але при цьому порівняно доступна за ціною.

Плюси:

  • оригінальний зовнішній вигляд;
  • великий асортимент моделей найрізноманітнішого дизайну;
  • ідеальна підтримка хребта;
  • ціна найчастіше нижчі, ніж на дерев'яні ліжка.

Мінуси:

  • міцність і довговічність нижче, ніж у моделей з дерева або металу.

Основні критерії вибору ліжка

Габарити

Ліжка за даним критерієм класифікуються на односпальні, півтораспальні і двоспальні. І відразу важливий момент: виробники можуть встановлювати різну фактичну ширину для кожної з категорій размеры кроватейліжка. За загальноприйнятим стандартом параметри наступні:

  • В поперечнику одномісна ліжко може досягати 80-100 см.
  • Полуторне має ширину від 120 до 160 см.
  • Двомісні ліжка: 160-200 см.
  • Євростандарт і кингсайз: більше 200 см.

Не менш важливий параметр - висота ліжка. В даному випадку вибір напряму залежить від смакових уподобань користувача. Комусь підійдуть низькі моделі висотою не більше 30 см, інші ж воліють ліжка, підносяться над підлогою мінімум на 70 см. "Золота середина" - моделі висотою від 40 до 60 см.

Форма ліжка

За даним критерієм впевнене лідерство залишається за класикою - ліжками прямокутної форми. Це зовсім не заважає появі на ринку все більшого різноманіття моделей, виконаних у формі овалу, серця і навіть трикутника. Вибираючи модель нетривіальною форми, важливо пам'ятати: така ліжко зобов'язує до покупки оригінального матраца, постільних речей та інших аксесуарів. Знайти їх в меблевих салонах буде непросто - швидше за все, доведеться купувати усе перераховане на замовлення.

Особливої уваги заслуговують ліжка для дітей віком від 3-х років. Для дітей даної вікової категорії виробники пропонують безмежний вибір ліжок всіляких форм: каталоги рясніють каретами, квітами, машинками, паровозиками. Всередині дані ліжка виконані у формі класичного прямокутника, тому складнощів в експлуатації і пошуку постільної білизни не виникне.

Над чим варто добряче подумати при виборі дитячого ліжка - так це над її довжиною. Діти ростуть дуже швидко, а значить купувати меблі належить на перспективу, з запасом на 1-2 роки. Дана рекомендація актуальна і щодо постільних приналежностей, насамперед матраца.

Збірка ліжка

Конструктивно будь ліжко включає в себе короб і ортопедична основа під матрац. Складові елементи конструкції завжди одні, але тип їх з'єднання може бути різним. Відомі кілька варіантів:

  • Підстава з опорними ніжками встановлено в каркасі, але не з'єднується з ним. В такому випадку користувач ліжка може на свій розсуд замінити будь-який елемент конструкції.
  • Каркас оснащений внутрішніми опорами, поверх яких покладені ламелі або щити підстави. Завдяки такому рішенню забезпечується рівномірний розподіл навантаження на короб. Днище ліжка з подібною конструкцією за бажанням можна замінити.
  • Підстава зафіксовано на гаках спинки і задньої спинки ліжка, або прикручені до них спеціальними болтами. Даний варіант по праву вважається найбільш надійним, але при цьому не дуже практичний у питаннях збирання і розбирання. Якщо постраждає хоча б один елемент конструкції, простіше замінити ліжко на нову.

Підстава ліжка

  • Суцільне дно. Даний тип днища представлений у вигляді листів з дерева, ДСП або фанери. Суцільне підставу не володіє гнучкістю, що робить його кращим варіантом для ортопедичних і звичайних матраців. Єдиний недолік такого дна - громіздкість, якщо в підставі присутні дуже важкі дошки.
  • Рейкове дно. Меблі з таким дном користуються особливою популярністю: вона порівняно легка, пружна і володіє вираженою ортопедічність. Конструкція такого підстави складається з дерев'яної або металевої рами з вигнутими ламелями. Завдяки тому, що між ламелями зберігаються проміжки в кілька сантиметрів, підстава легко адаптується під навантаження будь-якої інтенсивності.
  • Окремі моделі ліжок можуть доповнюватися перемикачами, також відомими як кліпси. Вони передбачені для самостійного регулювання користувачем рівня жорсткості основи. Таким чином забезпечується хороша повітропроникність матраца, що істотно полегшує вага ліжка. Важливо вибрати конструкцію високої якості, інакше з часом ліжко почне неприємно скрипіти при експлуатації.
  • Ліжка преміального класу нерідко оснащуються секційним підставою. Для пошуку найбільш комфортного кута нахилу раму можна регулювати дистанційно, скориставшись пультом, або вручну.

Комплектація узголів'ям ліжка і ізножьем

Обмовимося відразу, узголів'я і ізножье не можна назвати першочерговими елементами конструкції. І все ж наявність узголів'я переважно, і ось чому :

  • Подушка точно не "втече" з ліжка і не залишить потертостей на шпалерах.
  • Користувач може максимально комфортно сидіти на ліжку, підкладаючи під спину м'яке.
  • Стильне узголів'я - ефектний декоративний штрих, доповнює інтер'єр спальні.

Ізножье настільки важливих функцій не виконує, бо без нього можна вільно обійтися. Куди більш практичні доповнення - ніші з полицями для книг і вбудована в головах підсвічування.

Як вибрати ліжко?

  • Для індивідуального використання цілком достатньо бюджетної півтораспальним ліжка з сосни, осики або їли.
  • Якщо площа спальні дозволяє, можна придивитися до великого ліжка нестандартної форми: круглої, овальної. Бажано, щоб меблі була виготовлена з деревини або металу.
  • Власникам стильних ультрасучасних інтер'єрів спальні настійно радимо вивчити асортимент кованих або металевих ліжок у формі прямокутника. Така ліжко вигідно впишеться в самий нетривіальний дизайн інтер'єру.
  • При наявності серйозних патологій хребта слід вибирати двоспальні дерев'яні ліжка як мінімум середньої висоти, щоб підйом не супроводжувався дискомфортом. Ця рекомендація особливо актуальна для літніх людей.
  • Щоб активний дитина могла з комфортом грати в ліжку, вибирайте дерев'яні або металеві моделі з суцільним дном. При цьому форма меблів може бути самої різної - машинка, кораблик, паровоз.

Вартість ліжка

Ціни на ліжка на сучасному ринку наступні:

  • Одномісні моделі, виготовлені з деревини, доступні в дуже широкому ціновому діапазоні від 2 000 до 10 000 гривень. Сума на ціннику залежить від породи дерева. Приміром, односпальне ліжко з рейковим дном коштує в межах 5 000 гривень, але окремі моделі обійдуться дешевше 4 000 гривень.
  • Двоспальні ліжка з дерева дорожче за рахунок великих габаритів. Найдешевша може коштувати трохи більше 4 000 гривень, модель преміального класу з цінних порід - від 10 000 гривень і більше.
  • Металеві ліжка отчественного виробництва обійдуться в діапазоні 2 000 - 10 000 гривень.
  • Якісна меблі з регулюванням рами коштує в межах 40 000 - 100 000 гривень.
  • Двоярусні дерев'яні ліжка і моделі з МДФ стоять 6 000 - 20 000 гривень.
  • Моделі для дітей доступні в діапазоні 2 000 - 15 000 гривень. Найдорожчі представники сегмента випускаються зарубіжними фабриками, доповнені м'якою оббивкою і додатковими нішами для білизни.
1469


Читайте також

Купити матрац дешевше: як можна заощадити при покупці матраца?

Купити матрац дешевше: як можна заощадити при покупці матраца?

Як заощадити при покупці матраца в Києві та придбати якісний виріб?З цим питанням стикаються практич...

Дитячі ліжечка - як зробити правильний вибір

Дитячі ліжечка - як зробити правильний вибір

Зміст:Різновиди ліжок для дітейНа що необхідно звертати увагу при покупці дитячого ліжечкаМатеріали,...

Як вибрати двоярусне ліжко для дітей

Як вибрати двоярусне ліжко для дітей

Зміст:Різновиди двоярусного ліжкаРаціональне наповнення двоярусного ліжкаНа що необхідно звертати ув...

Кращі виробники ліжок України - Рейтинг 2023 року

Кращі виробники ліжок України - Рейтинг 2023 року

Найважливіший атрибут спальні в кожній оселі - ліжко. Навряд чи можна уявити собі повноцінну спальну...

Є питання? Ми на зв'язку! Напишіть зручним для Вас способом або замовте зворотній дзвінок
Консультант Лариса Консультант Лариса
×
Написати в Телеграм
Написати в Вайбер
Написати в ВоцАп
Написати листа
Подзвонити Life
Подзвонити Vodafone
Подзвонити Київстар